Žádná firma není skutečně demokratická

Můžeme si to myslet, můžeme si to nalhávat, ale síla hlasu zaměstnanců firmy oproti vlastníkům je různá. Za firmu v konečném důsledku rozhoduje jeden člověk (správní orgán) a proto si vymažme iluzi o demokracii z hlavy.
plán schodiště

A zde nastává problém, hierarchie rozděluje

Lidé jsou nenasytní a chtějí dostávat stále víc a dávat stále méně. Přetahujeme se o všechno, jak jen můžeme. V takovémto prostředí se tvoří vztahy lidí na pracovišti. Někdo má nižší plat, někdo vyšší zodpovědnost, někdo špatnou pracovní dobu, každý si najde něco, na co si postěžovat.

Obvykle pak takové věci řeší nadřízený

Pokud je to vhodně zvolený vedoucí a má za sebou už nějakou práci naprosto chápe nezbytnost rozdělení práce mezi všechny členy pracovní skupiny. Pokud se nepracuje na projektu, kde jsou si všichni účastníci rovni, má zodpovědnost na své hlavě vedoucí a přes to nejede vlak.
Jenže oni by to neudělali tak dokonale.
Pak to bude moc pomalu.
Co když tam spletou tuhle věc a bude se to muset opravovat.
Problémy a zase problémy. To jsou lidé v kostce, co člověk to malá sada různých problémů. Jenže ani tak není možné, aby vedoucí udělal všechnu práci sám a musí si to uvědomovat.
římské schodiště

Nikdo to nezvládne sám dlouho

U perfekcionistů se objevují tendence vše si dělat sám. To je hezké, pokud jedete sami za sebe, ale pokud pracujete v nějakém kolektivu je tento přístup nejen nefunkční, ale i zničující. Nezničíte tak jen sebe, ale obvykle s sebou stáhnete i práci na které pracujete.

Jste-li ve skupině naučte se s ní pracovat.

Každý má své přednosti a úkolem vedoucího není všechno udělat perfektně, ale najít dobré vlastnosti ostatních a zužitkovat je tak, aby práce, kterou skupina dělá, byla uděláno co nejlépe to za daných podmínek lze. Může to znít naivně, ale opravdu to tak je. Vedoucí by měl znát a umět všechny postupy, ale provádět by je měli podřízení. Oni se to časem naučí dělat stejně perfektně jako vy, jen jim dejte trošku času.