Víkendy v České republice: kultura i sportovní vyžití

Téměř nikdy nechce o víkendu jenom tak sedět v obýváku u televize. Někdy je zkrátka lepší vyrazit ven, někam za relaxací, za hudbou, za kulturou, nebo třeba za historií. Vyjet někam pryč ze svého města nebo vesnice se hodí jistě všem Čechům, a to i když nemají vlastní chaty. Zvlášť pokud nemáte relaxační chaloupku a kus zahrady, kterou byste mohli navštěvovat o dnech volna, jistě toužíte po výjezdech mimo váš byt. V tom případě byste měli navštívit pár míst, kde se něčemu přiučíte, zrelaxujete a něco poznáte.

cyklistika

Na in-liny, na pěší túry i na cyklostezky

Když vyrazíte na Šumavu, není možné, abyste se zde nudili. Neustále máte co dělat, ať vyrazíte ven na sport nebo do měst za zábavou a historií. Nachází se zde velká jezera, která nabízejí vodní vyžití, pak samozřejmě cyklostezky, které můžete projet na bruslích či skateboardech, můžete vyjít na vysoké rozhledny nebo navštívit hrady a zámky či zříceniny.

Lanovka, wellness nebo pěší túry v Krkonoších

Výšlap na Sněžku nejspíš již absolvoval každý, proto se není čemu divit, když lidé často přemýšlejí o Krkonoších pouze jako o zimní dovolené. Přitom to není pravda, je dobré sem vyrazit na wellness víkend, na výšlap na Špindlerův mlýn nebo nahoru vyjet lanovkou, projít se po zdejších lesích, navštívit Polabí a objevit krásné vodopády.