Nejčastější chyby novopečených maminek

Jaké omyly mezi nimi nejčastěji kolují?

Dudlík v puse

Že do dětských úst patří jen čistý dudlík, na tom se bezesporu shodnou všechny maminky. A tak jej doma poctivě vyvařují a omývají. Jenže co když jejich ratolesti vypadne venku? Nemálo rodičů zvolí jako alternativní formu očisty svá ústa. Před tím ale lékaři důrazně varují. V ústech dospělých se totiž nachází celá řada pro dítě škodlivých bakterií, které se tímto způsobem velmi snadno přenesou. Infekce pak může vyvolat nejen zubní kaz, ale také se šířit po celém těle.

dítě

Kojení v daný čas

Ačkoli kojení dětí může působit jako něco snadného, není. A maminky v něm často tápou. Snaží se dodržet všechny zásady, které si nastudují, ale ne všechny dostupné prameny jsou správné. A tak často nesmlouvavě dodržují přesné, většinou tříhodinové, intervaly mezi kojením, byť jejich potomek už dlouho před tím pláče hlady. Nebo jej přesně po třech hodinách budí, a to i přes to, že by rád spal třeba o půl hodiny déle. To je chyba, shodují se laktační poradkyně. Pokud je miminko zdravé a bez problému prospívá, kojte jej, kdy si o to řekne, vzkazují maminkám. Ale pozor, ne každý pláč signalizuje potřebu jídla.

miminko

Ať se vypláče

Maminky se bojí, aby děti nerozmazlily, a tak někdy dají na radu, aby nechaly svá čerstvá miminka plakat. To je ale chyba. Podle odborníků nejsou novorozenci ještě schopni se svými rodiči vědomě manipulovat. Takže když pláčou, vždy to má nějaký důvod. Byť by jim bylo třeba jen smutno a přáli si vaši společnost. Dopřejte jim ji.

batole

Zvýšená teplota

Miminka mohou mít vyšší teplotu než dospělí, aniž by to bylo příznakem něčeho špatného. Pokud tedy naměříte do 37,5 °C, neřešte to hned tabletkou. Je to zcela v normě. Pozor ale, pokud teplota šplhá výše. U malých miminek to může být nebezpečné, a proto se raději poraďte s lékařem.

Nejčastější chyby novopečených maminek
Ohodnoťte příspěvek