Když je nadpřirozeno přirozené

Děti jsou vůči takovým věcem velmi citlivé. Nevymýšlejí si, když nás děsí historkou, o duchovi, kterého viděly v našem domku, který vlastní rodina po několik generací. Nechtějí nás strašit. Jen nám sdělují své zážitky.
Zkuste si vzpomenout na dobu, kdy vám odcházel ze života někdo blízký. Určitě se s vámi byl rozloučit, ale vy jste byli přesvědčeni, že je to přelud vaší momentálně přecitlivělé mysli.
Ale co když nejste jediní, kdo v daný okamžik zaznamenal, že se něco děje?
duchové v domě
V době, kdy mi umírala maminka, se najednou zjevila nad postýlkou mého dítěte a oslovila mě. Říkala, že nemám být smutná, protože smrt není nic strašného, naopak, je to úlevný pocit. Byla jsem v šoku, myslela jsem si, že opravdu blázním, ale asi za hodinu jsem volala tátovi a ten mi celý vyděšený potvrdil, že v té době vypadala, že je mrtvá a on volal lékaře. Ani ne po pěti minutách na něj sama promluvila.
Od té doby to vnímám tak, žeje nadpřirozeno přirozené, obzvlášť když rok od její smrti, se dcerka smála a mávala do otevřených dveří do síně a volala, že bába blbne. Nakoukla jsem tam a prádlo, které jsem sušila na šňůrách, se hýbalo. Neměli jsme tehdy byt s balkonem, okna byla zavřená a já, protože jsem tehdy ještě byla „nevěřící Tomáš“, jsem chtěla, aby mi ukázala, jak ho dokázala rozhýbat. NEDOKÁZALA! Nedosáhla tam a celou dobu seděla na zemi kousek ode mě.
duch v lese
Ale nejen děti jsou na jakékoli nadpřirozeno citlivé. Zvířata ho také vnímají. A i když si většina lidí může pomyslet, že jediný pes je schopný něco rozpoznat, tak je musím zklamat. I hlodavci to dokážou.
Dívají se přímo do jednoho místa, ježí se jim srst, bojácně pískají, a vám nezbyde, než s tím něco udělat.
Může se stát, že koupíte byt. Neznáte historii, je vám jedno, proč se prodává. Ale najednou se tam jako celá rodina cítíte špatně, nezávisle na sobě cítíte prudké závany chladu a zvířata jsou znepokojená. Občas zacítíte nepříjemný zápach, který je během chvilky pryč, že máte pocit, že se vám jen něco zdálo.
Začnete se zajímat, proč ti před vámi ho prodávali. Od sousedů se nejdříve dozvíte, že původní majitelé byt prodávali po zemřelé matce a až později zjistíte, že v pokoji, kde je vám nejvíc nepříjemně po těle, ta paní zemřela a než to okolí zjistilo, začala být cítit. Musíte se s tím nějak vypořádat.
Nemusíte mít strach z toho, co se vám díky nadpřirozenu může stát. Je to energie zanechaná na zemi, která je nebezpečná jen v hororech. A nezůstává tu navěky. Jen nám něco sděluje a pak mizí.
Nemusíte věřit, že něco takového existuje, ale lidé, kteří se s nadpřirozenem setkali, vědí své.

5.0
01