Dětské vodní radovánky na zahradě

Léto bez vody by byla pro malé ratolesti jistě nuda. Přinášíme několik tipů, jak nechat děti pořádně vyřádit i v těch nejparnějších dnech, přestože nemáte na zahradě zapuštěný bazén nebo ho teprve stavíte.
dívka v malém bazénu
Pokud chcete pro své děti vymyslet zábavu, vyzkoušejte jednoduchou vodní skluzavku, které se dají snadno přikolíkovat k zemi a snadno k nim tak zapojíte hadici. Pořídíte je už za pár stovek, jejich výhodou je, že nezaberou tolik místa, dají se snadno přenášet a jsou nenáročné na údržbu. U nejlevnějších typů je otázkou jejich odolnost. Určitě raději zainvestujte pár stovek navíc, kteří vám dají dvouletou záruku. Variantou jsou skluzavky se dvěma drahami nebo skluzavky s časomírou, na nichž děti můžou mezi sebou závodit.

Pokud se k vám na prázdniny sjíždí dětí víc a chcete jim doslova splnit sen, můžete zauvažovat o malém nafukovacím aquaparku. Cenová relace je zhruba od deseti tisíc korun nahoru a podmínkou je také dostatečný prostor, nicméně drobotina se na takové atrakci vydovádí jedna radost. U všech nafukovacích atrakcí tohoto typu je nutné přihlédnout k jejich nosnosti, doporučené výrobcem. Stokilovým strýčkům, kteří by se v dobrém rozmaru chtěli k dětem připojit, budete muset jejich nápad rozmluvit.

hrátky v dětském bazénku
Jak udržet nafukovací bazénky čisté

U těch nejmenších bazénků se vyplatí vodu vyměňovat. Pokud nechcete, aby byla příliš studená, můžete investovat do přenosného solárního panelu, který vodu ohřeje během několika minut.
vodní radovánky dětí
filtrací je nejlevnější kartušová, je však náročnější na údržbu (kartušovou vložku je potřeba vyměnit několikrát za sezonu) a hodí se jen pro malé bazénky s objemem do 8 m³. Písková filtrace stojí přes 2 tisíce korun, ale její náplň vyměňujete jen jednou za 2 až 3 roky, a navíc je mnohem efektivnější.
Vznik nežádoucích řas urychluje i nerovný terén. Bazén proto musí být umístěn na maximálně rovné ploše, aby byla hladina vody rovnoměrná.

Dětské vodní radovánky na zahradě
Ohodnoťte příspěvek