5 skvělých příkladů, jak sex prodlužuje a zlepšuje život

Po dlouhém pracovním dni jste vyšťavené a poslední, na co máte náladu, je milování se s manželem? Zkuste se přemoci a možná vás to naopak nabije novou energií, a i hlava vás najednou přestane bolet!


1.      Sex stabilizuje hormonální soustavu

Toto je benefit zejména pro ženy, kterým se hladiny hormonů mění vícekrát do měsíce. Bylo zjištěno, že pravidelný sex má pozitivní vliv na pravidelnou menstruaci, méně bolestivou, a dokonce dokáže téměř úplně vyhladit fenomén zvaný PMS. Milování s partnerem je zkrátka balzám na hormony.
zrzka v podkolenkách


2.      Zbavuje bolesti hlavy

Pokud vás bolí hlava a nechcete sahat po tabletce, sáhněte po partnerovi. Během sexu se uvolňuje hormon oxytocin, a právě ten snižuje bolest. V pokusu mezi lidmi, kteří inhalovali oxytocin a následně byly jejich prsty vystaveny elektřině, pociťovali o polovinu méně bolesti než skupina bez podpory oxytocinu. Není zaručeno, že to bude fungovat, ale stojí za to se o to pokusit.


3.      Snižuje výskyt rakoviny prsu

Pravidelný pohlavní styk lze plnohodnotně zařadit do prevence před tímto rozšířeným ženským tumorem. Ženy, která byly sexuálně aktivní měly menší výskyt tohoto onemocnění. Je třeba upozornit na potřebu milování, protože masturbace tento efekt na ženské tělo nemělo.


4.      Snižování úzkosti

Úzkostné stavy a deprese jsou epidemií doby. Lidé příliš mnoho pracují, dívají do monitorů a minimálně se milují. Sex totiž vyplavuje hormony, které úzkostné stavy a depresi spolehlivě potlačují. Takže pokud máte špatnou náladu, raději než utápět se v starostech, zkuste milování.
polibek od blondýny


5.      Zabraňuje inkontinenci

Je to strach každé ženy. Tento problém se týká téměř výhradně ženského pohlaví, a přitom sexuální aktivita je jako prevence ideální. Protože při milování zapojuje žena přesně ty svaly pánevního dna, jejichž ochabnutí inkontinenci vyvolává. Proto milování prospívá i intimní kondici.

5.0
02